בחירה והתאמה של סלונים ומערכות ישיבה

נכתב על ידי orly.

הנה וידוי: מדי פעם, לפחות פעם בשנה, אני בוחר אזור אחד בבית ועושה לו סטיילינג מחדש. זה התחביב שלי. זה כיף, זה מרענן את הבית והופך אותו שלנו יותר, וזה בדרך כלל יוצא יפה ופרקטי יותר. כל פעם, אני משתפר עם התאמת מערכות הריהוט והאביזרים (או ההום סטיילינג באופן כללי) כי אני לומד מהניסיון של עצמי. אבל אתם? לא חייבים לעשות טעויות של מתחילים. הנה כל הטיפים שלי לעיצוב מחדש של הסלון ובחירה סלונים או מערכות ישיבה חדשות לאזור הכי משפחתי בבית...

אתם לא חייבים ללכת על בז'

פעם, כשהיו הולכים לקנות רהיטים מעוצבים לבית, מערכות ישיבה, כיסאות לפינת האוכל, או בעצם אפילו נעלי ספורט, היינו חושבים פרקטי - איזה צבע הוא הכי "לא אומר כלום"? הכי "ילך עם כל דבר", הכי "נייטראלי"?

אז זהו, שכשאתם בוחרים רהיטים לבית בצבעים "נייטראליים", מה שאתם מקבלים בדרך כלל זה תוצאה "נייטראלית". אם אתם רואים את עצמכם מחליפים או מרפדים מחדש את הסלון רק לעיתים רחוקות, אולי זה עושה הגיון (ואז אמליץ לכם לשמור כ 30% מהתקציב העיצוב מחדש שלכם להוצאה על אביזרים שיכניסו קצת צבע ואופי לעיצוב הסופי), אחרת - אני ממליץ לכם לוותר על אפוד המגן, ולצלול לתוך עולם הרפתקני של צבעים ורגשות. אתם לא חייבים ללכת על פינות אוכל מעץ עם ריפוד בכתום זרחני, או על רהיטים מעוצבים לבית בפסים של צהוב ותכלת. אבל כן שווה לשקול במקום הריפוד החום או האפרפר צבע יותר חם, מזמין וחי, כמו כחול נייבי, בורדו, וכולי.

עץ? מתכת? בד? למה לא לשלב??

היום ניתן להשיג סלונים ומערכות ישיבה במגוון חומרים, ואפילו בשילובים שונים שלהם. חומרים שונים משרים אווירה שונה על חדר המשפחה שלכם - העץ ישרה אווירה טבעית ועמוקה, המתכת אווירה מודרנית וקרירה, והבדים יוסיפו רכות לכל העניין. לא חייבים היום ללכת דווקא על חומרים אלה או אחרים. יש שפע של יצרני רהיטים מעוצבים עם נגיעות אישיות וייחודיות, שיעצבו לכם סלונים או מערכות ישיבה בדיוק על פי הרצון והצורך שלכם, וגם אם אתם בעניין של לקנות מן המוכן - תמצאו היצע שופע של מערכות ישיבה מכל הסוגים.

מה המוטיב החוזר שלכם?               

לא משנה כמה אתם "מתפרעים" עם עיצוב הסלון ובחירת מערכות ישיבה לחדר המשפחה. בפינה קטנה בחלק הרציונאלי של המוח המעצב שלכם, אתם חייבים לזכור שהבית שלכם הוא יחידה אחת ושקשה מאוד להגיע לתוצאות הרמוניות, או במילים אחרות, לבית מזמין, זורם ואחיד, כשכל פינה בו לוקחת אתכם לעולם אחר לגמרי (מבחינה ויזואלית). לכן, לפני שאתם מתחילים להשתגע עם פינות אוכל מעץ באובב מיובא מאפריקה הדרומית ומערכות ישיבה בשילוב של מתכות בפיתוח נאסא, קחו רגע עם עצמכם ובחרו לכם מוטיב אחד שתתחייבו אליו לאורך כל העיצובים הביתיים שלכם. זה יכול להיות החומרים, הצבע, או מוטיב חוזר בעיצוב - אבל חשוב שתקפידו לקשר ויזואלית בין הפינות השונות בבית.

לא להזניח (לגמרי) את הפרקטיקה

גם רהיטים מעוצבים חייבים להיות נוחים ועמידים, כי בשורה התחתונה - אנחנו קונים סלונים ומערכות ישיבה לסלון, על מנת לשבת עליהם. אז זה הזמן אולי אפילו לעשות רשימה, ובה לפרט נתונים שחשוב לקחת בחשבון בעת הרכישה, כמו:

·         מה בדיוק הגודל העומד לרשותכם לטובת מערכת הישיבה החדשה שלכם, ולכמה מקומות ישיבה תרצו לחלק אותה?

·         מה הגילאים של המשתמשים הקבועים של הסלון שלכם? האם חשוב לכם להשקיע בבדים דוחי כתמים ונוחים לניקוי? אם כן - היצע הבדים שתוכלו להשתמש בהם קטן וחשוב לקחת זאת בחשבון.

·         מה אופי הישיבה המתוכננת על מערכות הישיבה החדשות שלכם? האם אתם מארחים את הסבתא המבוגרת שצריכה כורסה שקל לקום ממנה? עורכים פגישות עבודה בסלון ככה שאתם לא בדיוק רוצים שאנשים "ישקעו לתוך הכורסה" ויהיה להם קשה לקום? או שאולי הסלון שלכם הוא המפגש המפנק של המשפחה בסוף היום ואתם חייבים משהו ממש מפנק, עוטף ונוח?

כל התשובות לשאלות אלה יגזרו את המראה, השימושיות, החומרים, והקווים המנחים בבחירה מערכת הישיבה הבאה שלכם, לפי הצורך והשימוש.

במסה, כבר הייתם?

מדובר בגלריית רהיטים ייחודית בתל אביב, כזו המאגדת מעצבים ואנשי אומנות וותיקים שממש מייצרים כל רהיט משילוב של חומרים מובחרים ובדיוק בהתאמה לצרכים והרצונות שלכם. מסה הינה חנות רהיטים וגלריה לעיצובים ייחודיים שנהנית מגב של מחסן עצים מן הגדולים בארץ, מי השרון, והיא מציעה רהיטים ייחודיים מעץ שאין כמותם בשום חנות רהיטים אחרת.