איך להתאים את עיצוב המטבח לעיצוב הבית?

דרך מצוינת לשפר את איכות החיים בבית היא להשקיע בעיצוב נכון של החדרים השונים, באופן שמשלב בין פרקטיות לבין אסתטיקה. בפרט, חשוב להשקיע בעיצוב מיטבי של חללים מרכזיים כמו המטבח למשל, וכמובן, אין לשכוח שעדיף להתאים את עיצוב חדר זה לעיצוב בשאר חלקי הבית. אז לפני שבוחרים משטח עבודה איכותי כגון שיש קיסר, לפני שבוחרים ארונות חדשים מעוצבים, ולפני שרוכשים תנור או גופי תאורה ממותגים, כדי לשים לב לכללים חשובים לעיצוב מותאם. 

התייחסות לחלל הפנים

כלל ראשון בעיצוב המטבח בצורה נכונה, שגם תתאים לעיצוב הבית הכללי הוא שימת לב לחלל ולמרחב הכללי. בין אם מדובר במטבח קטן יחסית ובין אם מדובר במטבח גדול ופתוח, יש לתכנן היטב את ניצול החלל והמרחב מבחינת התאמת מידות, מניעת בזבוז שטח או יצירת תחושה של עומס. ניצול נכון של החלל במטבח עצמו וכן במרחב שבין המטבח לחללים האחרים בבית הוא המפתח להשגת מטרות כגון:

·         נוחות עבודה בזמן שמבשלים.

·         אסתטיקה ותחושה של פתיחות.

·         שיפור הבטיחות (בזמן הבישול, האירוח, הארוחה, מעבר בין חדרים).

·         יצירת מראה מסודר יותר.

את המטרות הללו משיגים כאשר ממקמים נכון רהיטים שונים ביחס לקירות, תנורים, מקררים וכדומה. בנוסף, יש לתכנן היטב את המידות כאשר רוכשים או מחליפים שיש, מקרר, תנור, ארונות וכדומה.תמיד טוב להתייעץ עם מעצבי פנים מומלצים כדי לקחת את ההחלטות הנכונות.

התאמת צבעים       

כלל שני בהתאמת עיצוב המטבח לעיצוב הבית הינו התאמה נכונה של צבעים וגוונים וכן של טקסטורות. לרוב, לא יהיה נכון לבחור עיצוב של מטבח כהה מאוד כאשר יתר החדרים או לכל הפחות החלל הקרוב ביותר יהיה צבוע בצבע בהיר. כמובן, גם המצב ההפוך לא יהיה מוצלח בדרך כלל, אלא אם כן יש משמעות ואמירה עיצובית ברורה לניגוד.

התאמת הצבעים הנכונה מדברת, כמובן, על צבעים שולטים. אין צורך שכל פריט וכל חפץ יהיה בצבע אחיד. עם זאת, חשוב שהשימוש הכללי במראה אחיד ייתן לעיצוב המטבח והבית כולו ערך מוסף.

שימוש נכון בתאורה

כלל שלישי בעיצוב נכון של המטבח ביחד לבית כולו מבוסס על שימוש נכון בתאורה. הן בחדרים השונים והן במרחב הכללי, ניתן להשיג מטרות חשובות מאוד באמצעות התקנת גופי תאורה נכונים. באמצעות תאורה ניתן:

·         ליצור אפקט גדול יותר ורחב ידיים, גם כאשר המטבח קטן יחסית (דבר שיכול להוסיף גם במטבחים ובבתים גדולים).

·         לשפר את נוחות העבודה והבטיחות, בזמן שמבשלים, חותכים, קוצצים.

למקד את תשומת הלב בנקודות שונות בעלות ייחוד, לאסתטיקה משופרת.